Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» про реєстрацію і застосування РРО/ПРРО та новації податкового законодавства


17.10.2023
ПОШИРИТИ

Днями у Сокальській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо реєстрації і застосування РРО/ПРРО та новації податкового законодавства».

На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Олена Наумчук.

Під час «гарячої лінії» було чимало запитань стосовно обов’язку використання РРО/ПРРО певними категоріями платників та реєстрації ПРРО від ДПС, щодо відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Платники дізналися як зареєструвати безкоштовний програмний РРО від ДПС, які обов’язкові реквізити має містити фіскальний чек, як працювати з ПРРО у разі відсутності інтернету.

Олена Наумчук зазначила, що суб’єкти господарювання можуть зареєструвати ПРРО, скориставшись безкоштовним програмним рішенням, яке розміщено на веб-сайті ДПС України у банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/.

Посадовець проінформувала, що з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX з 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг щодо порушень у сфері застосування РРО/ПРРО, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно.

Олена Наумчук порадила приєднатись до користувачів нового мобільного застосунку «Моя податкова». Цей застосунок можна завантажити на свої ґаджети і він є простим і зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем.

На всі запитання були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства. 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»