Фахівці Сокальської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проводять сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО/ПРРО платниками податків


07.11.2023
ПОШИРИТИ

Продовжується інформаційно-роз’яснювальна кампанія стосовно новацій  податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.06.2023 №3219-IX. Головний державний інспектор Сокальської ДПІ Марія Кохан під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповіла на актуальні питання платників податків щодо застосування РРО/ПРРО.

Пропонуємо ознайомитись з окремими відповідями на запитання додзвонювачів

Чи мають фізичні особи-підприємці застосовувати касові апарати на період дії воєнного стану?

Відповідь: Відповідно до діючого законодавства суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані їх проводити на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій. Не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримають кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами (IBAN) та платники єдиного податку 1 групи. 

 

Чи потрібно застосовувати касовий апарат у разі здійснення розрахунків тільки на рахунок підприємця IBAN?  

Відповідь: Згідно статті 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 ВР"Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями РРО/ПРРО не застосовують у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою. Тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати – поточний рахунок у форматі IBAN. При розрахунках в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.  

 

У разі надання ветеринарних послуг на території села потрібно реєструвати касовий апарат? 

Відповідь: Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 лютого 2022 року № 95 затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. В пункті 3 Переліку зазначено такий вид послуг як надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища. Отже у разі здійснення такої діяльності необхідно здійснити реєстрацію книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункових квитанцій (РК). Зареєструвати КОРО та РК необхідно в податковій інспекції за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.