БЕЛЗЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

   26 серпня 2025 року                  м. Белз                                            № 105

 

Про прогноз бюджету 
Белзької міської територіальної
громади на 2026-2028 роки 

 

1354200000

(код бюджету)

  

Відповідно до статті 75ˡ Бюджетного кодексу України, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28 та частини першої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року №774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026-2028 роки», наказу Міністерства фінансів України від 02 червня 2021 року №314 «Про затвердження Типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання» (змінами та доповненнями), на виконання рішення виконавчого комітету від 28 травня 2025 року №63 «Про організацію бюджетного процесу на 2026-2028 роки», виконавчий комітет Белзької міської ради Львівської області,-

 

ВИРІШИВ:

  1. Схвалити прогноз бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки, що додається.
  2. Фінансовому відділу виконавчого комітету Белзької міської ради внести на розгляд сесії прогноз бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марію ГРЕМЕНТУ.

 

 

 

           Міський голова                                                     Оксана БЕРЕЗА

 

 

СХВАЛЕНО

рішення виконавчого комітету

Белзької міської ради

Львівської області

від 26 серпня 2025 року № 105

                                                                                               

Про прогноз бюджету
Белзької міської територіальної громади  
на 2026-2028 роки

 

1354200000

   (код бюджету)

І. Загальна частина

 

      Повномасштабне вторгнення російської федерації стало найбільшим викликом для України з дня відновлення її незалежності. З-поміж інших війна загострила й проблеми досягнення стійкості регіонів та громад. Складна фінансова ситуація, що склалася внаслідок триваючої агресії російської федерації проти України, високий ступінь невизначеності та обмежень у різних сферах економіки створюють нові виклики, які потребують часто оперативного реагування та швидких трансформацій.

       Основними завданнями прогнозу є посилання бюджетної дисципліни.

       Прогноз бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки (далі – Прогноз бюджету) розроблено відповідно до статті 75ˡ Бюджетного кодексу України, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28 та частини першої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025р №774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026—2028 роки», наказу Міністерства фінансів України від 02 червня 2021 року №314 «Про затвердження Типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання» (змінами та доповненнями), на виконання рішення виконавчого комітету від 28 травня 2025 року №63 «Про організацію бюджетного процесу на 2026-2028 роки», листа Міністерства фінансів України від 09.07.2025 №05120-08-6/19235 «Щодо особливостей середньострокового бюджетного планування та складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів» .

 

Запровадження середньострокового бюджетного планування сприятиме забезпеченню фінансової стабільності та зміцненню економічного зростання у середньостроковій перспективі. Прогноз бюджету базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності. Середньострокове бюджетне планування передбачає раціональне залучення коштів та розподіл ресурсів щодо визначених пріоритетів Белзької міської територіальної громади

Мета прогнозу – запровадження середньострокового бюджетного прогнозування для встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку територіальної громади та можливостями бюджету, забезпечення прозорості, передбачуваності, послідовності бюджетної політики, визначення фінансового ресурсу бюджету Белзької міської  територіальної громади на середньострокову перспективу.

   Основними цілями бюджетної політики є:

  • забезпечення надходжень до бюджету Белзької міської територіальної громади;
  • підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами шляхом використання елементів програмно-цільового методу планування і виконання місцевих бюджетів;
  • забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ Белзької міської територіальної громади та виконання заходів, передбачених місцевими цільовими програмами;
  • підвищення рівня обґрунтованості бюджетного планування шляхом встановлення взаємозв'язку бюджетних показників із стратегічними цілями соціально-економічного розвитку Белзької міської територіальної громади та планування бюджету на середньострокову перспективу;
  • підвищення фінансової дисципліни, посилення прозорості, ефективності витрачання бюджетних коштів;
  • сприяння розвитку інноваційного потенціалу та інвестиційної привабливості;
  • здійснення видатків бюджету відповідно до соціальних стандартів;

 

Основними завданнями Прогнозу бюджету є:

  • підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами шляхом використання елементів програмно-цільового методу планування і виконання місцевих бюджетів;
  • планування реальних надходжень бюджету Белзької міської територіальної громади на основі макроекономічних показників економічного і соціального розвитку територіальної громади з урахування норм бюджетного та податкового законодавства і фактичного рівня відповідних надходжень;
  • забезпечення виконання дохідної частини бюджету, відповідно до показників, затверджених міською радою;
  • вжиття заходів до залучення додаткових надходжень до бюджету Белзької міської територіальної громади, зокрема, шляхом забезпечення ефективного управління об’єктами комунальної власності та земельними ресурсами;
  • забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених міськими цільовими (комплексними) програмами;
  • впровадження нової моделі управління публічними інвестиціями з метою створення прозорої, єдиної системи управління фінансовими ресурсами бюджету;
  • посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету.

      Прогноз бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки зорієнтований на такий результат як: формування сприятливого економічного середовища, забезпечення збалансованості та стабільного функціонування бюджетної системи, встановлення взаємозв’язку між соціально-економічними цілями розвитку регіону і можливостями бюджету, забезпечення виконання гарантованих державою соціальних зобов’язань, забезпечення балансу між надходженнями та видатками до бюджету Белзької міської територіальної громади на кожний рік Прогнозу, забезпечення у повному обсязі проведення видатків на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, розрахунків за енергоносії та комунальні послуги.

 

Невиконання  прогнозних показників бюджету Белзької міської територіальної громади  на 2026-2028 роки може відбутись у разі змін в економічному середовищі, які будуть залежати від наслідків вторгнення російської федерації. Безпосередній вплив на формування та виконання прогнозних показників бюджету Белзької міської територіальної громади на середньострокову перспективу мають ризики, пов’язані зі змінами бюджетного та податкового законодавства, з погіршенням внутрішніх та зовнішніх умов функціонування економіки та ризики бюджетної системи.

 

ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку

 

     Белзька територіальна громада розташована у північно-західній частині Львівської області, її площа становить 464,50 км2 та складає 15,5% площі Шептицького району, 2,13% площі Львівської області. Белзька громада має вигідне географічне розташування – близькість до україно-польського кордону, через територію громади проходить автомобільна дорога загального користування державного значення Т-14-04 Шептицький-Рава-Руська, що дає можливості для створення індустріальних парків, логістичних центрів, істотно впливає на активізацію господарської та комерційної діяльності в м.Белз та громаді загалом.

    Подальший економічний розвиток України залежить від тривалості та перебігу активної фази військових дій. Як свідчить економічна попередніх років, зниження рівня безпекових ризиків і загроз значно поліпшує ділові та споживчі очікування, пожвавлює економічну активність. Завдяки військовим успіхам українських захисників і захисниць значне зниження безпекових ризиків позитивно позначиться на показниках економічного та соціального розвитку на 2026–2028 роки

Пріоритетними завданнями функціонування органу місцевого самоврядування на території міської територіальної громади є забезпечення створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню органами місцевого самоврядування, утвореними ними установами та організаціями високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

Белзька громада – прикордонна, з вугледобувною спеціалізацією. Запаси корисних копалин громади – це промислові запаси кам’яного вугілля, а також значні запаси торфу і глини. Бюджетоутворюючим підприємством громади є ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля».

Загальний обсяг показників дохідної частини місцевого бюджету наведений у таблиці:

 

Найменування показника

2024 рік

(звіт)

2025 рік

(затвердже-но)

2026

(план)

2027

(план)

2028

(план)

Бюджет Белзької міської територіальної громади  (без урахування міжбюджетних трансфертів), в т.ч.

102075,02

100958,02

108881,65

120209,85

125362,8

 

Загальний фонд

99929,81

97262,6

106602,5

117796,23

122821,26

Спеціальний фонд

2145,2

3695,42

2279,15

2413,62

2541,54

ІІІ. Загальні показники бюджету

Прогноз включає показники бюджету Белзької міської територіальної громади за основними видами доходів, видатків, кредитування та фінансування, взаємовідносинами бюджету територіальної громади з бюджетами інших рівнів, враховує положення та показники.

При розрахунку показників бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 рокивраховано:

  1. Прогнозні показники економічного і соціального розвитку територіальної громади, підвищення розміру мінімальної заробітної плати, динаміку надходжень за 2023 - 2024 роки та очікуване виконання за 2025 рік.
  2. Норми податкового та бюджетного законодавства та застосування чинних ставок оподаткування.
  3. Макропоказники визначені з урахуваннями Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 р. № 774 „Про схвалення Бюджетної декларації на 2026-2028 роки”, яка передбачає:

Очікуване зростання валового внутрішнього продукту у 2026 році – на 4,5 відсотка, у 2027 році – 5,0 відсотка, у 2024 році - 5,7 відсотків; 

  • номінальний валовий внутрішній продукт у 2026 році – 10 443,5 млрд. грн, у 2027 році – 11 920,9 млрд. грн, у 2028 році – 13 471,7 млрд. грн;
  • індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) становитиме 108,6 відсотків у 2026 році, 105,9 відсотків у 2027 році, 105,3 відсотків у 2028 році;
  1. Під час формування видаткової частини на 2026—2028 роки враховано такі показники:
  • Розмір мінімальної заробітної плати:
  • з 1 січня 2026 р. в розмірі 8 688 гривень;
  • з 1 січня 2027 р. в розмірі 9 374 гривні;
  • з 1 січня 2028 р. в розмірі 10 059 гривень;
  1. Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

з 1 січня 2026 р. в розмірі 3 470 гривень;

з 1 січня 2027 р. в розмірі 3 744 гривні;

з 1 січня 2028 р. в розмірі 4 018 гривень

 

      Під час розрахунку враховано соціальні стандарти. Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються державні соціальні стандарти у сферах доходів населення, житлово – комунального, побутового, соціально – культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

      У 2026—2028 роках прогнозні розміри прожиткового мінімуму розраховано з огляду на основні макропоказники економічного і соціального розвитку України, зокрема з урахуванням підвищення темпів індексу споживчих цін для відповідного року, що становитиме:

 

(гривень)

Прожитковий мінімум

2026 рік

2027 рік

2028 рік

На одну особу

3 171

3 358

3 536

Для дітей віком до шести років

2 783

2 947

3 103

Для дітей віком від шести до 18 років

3 471

3 676

3 871

Для працездатних осіб

3 288

3 482

3 667

Для осіб, які втратили працездатність

2 564

2 715

2 859

 

Загальні показники бюджету наведено в додатку 1 до цього Прогнозу.

Обсяг доходів загального фонду бюджету Белзької міської територіальної громади (з міжбюджетними трансфертами) розрахований на 2026 рік у сумі  155 708 100,00 гривень, на 2027 рік – 167 413 536,00 гривень, на 2028 році – 185 010 766,00 гривень.

Темп росту доходів загального фонду складає: 2026 року до 2025 року – 16,0%,  2027 року до 2026 року – 7,5 %, 2028 року до 2027 року – 10,5 %.

Обсяг доходів спеціального фонду бюджету Белзької міської територіальної громади (без міжбюджетних трансфертів) прогнозується на 2026 році у сумі 2 279 150,00 гривень,  на 2027 рік – 2 413 620,00 гривень, на 2028 рік  – 2 541 542,00 гривень.

Видатки бюджету Белзької міської територіальної громади (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) визначені у наступних обсягах: 2026 рік –157 987 250,00 гривень (у тому числі: загальний фонд – 150 208 100,00 гривень, спеціальний фонд 7 779 150,00 гривень),  2027 рік – 169 827 156,00 гривень ( у тому числі: загальний фонд – 161 589 036,00 гривень, спеціальний фонд -  8 238 120,00 гривень), 2028 рік – 187 552 308,00 гривень ( у тому числі: загальний фонд –172 877 566,00 гривень, спеціальний фонд – 14 674 742,00 гривнень).

Порівняння видатків з урахування міжбюджетних трансфертів:

2026 рік до плану на 2025 рік (з урахуванням змін – 146 058 840,00 грн) зросли  на 8,1  відсотка;

2027  рік до плану на 2026 рік зросли  на 7,5  відсотка;

2028 рік до плану на 2027 рік зросли на 10,4 відсотка.

 ІV. Показники доходів бюджету

Законодавчою основою формування дохідної частини бюджету Белзької міської територіальної громади є норми Бюджетного та Податкового кодексів України, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та громади, особливостей податкової політики, передбачених Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки, положень нормативно-правових актів територіальної громади про встановлення місцевих податків і зборів.

У показниках дохідної частини Бюджетної декларації на середньостроковий період враховано такі пропозиції щодо внесення змін до бюджетного та податкового законодавства в частині зарахування доходів до державного бюджету та їх збільшення: відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотки, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, за рахунок відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету. Показники за основними видами доходів бюджету відображено в додатку 2 до цього Прогнозу.

Обсяг дохідної частини бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026 рік прогнозується в сумі 157 987,25 тис. грн,  із них:

  • Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 108 881,65 тис. грн, в т.ч.

Трансферти з державного бюджету – 49 105,6  тис. грн (базова дотація – 3 397,5 тис.грн, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (освітня субвенція) – 45 708,1 тис.грн )

Обсяг дохідної частини бюджету (загальний та спеціальний фонд) Белзької міської територіальної громади на 2027 рік прогнозується в сумі 169 827,15 тис. грн,  із них:

  • Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 120 209,85 тис. грн, в т.ч.

Трансферти з державного бюджету  - 49 617,3 тис. грн. (базова дотація – 300,0 тис.грн, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (освітня субвенція) –49 317,3 тис.грн ).

Обсяг дохідної частини бюджету Белзької міської територіальної громади  на 2028 рік прогнозується в сумі 187 552,3 тис. грн,  із них:

  • Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів) – 125 362,81 тис. грн, в т.ч.

Трансферти з державного бюджету – 62 189,5 тис. грн (базова дотація – 9 262,9 тис.грн, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (освітня субвенція) – 52 926,6 тис.грн )

 

Основним джерелом формування дохідної частини бюджету громади, як і в попередні періоди, залишатиметься Податок та збір на доходи фізичних осіб. Питома вага у загальному обсязі доходів щорічно збільшується. Обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб прогнозується на 2026-2028 роки у сумах відповідно 69 902 ,50; 77 241,50  та  80 419,90 тис. грн.

     При прогнозуванні обсягу доходів бюджету Белзької міської територіальної громади  на 2026-2028 роки враховано:

  • очікувані показники економічного і соціального розвитку Белзької територіальної громади;
  • прогнозні показники економічного і соціального розвитку на 2026-2028 роки;
  • макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки, схвалені Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025р №774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026—2028 роки»;
  • підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки;
  • фактичне виконання дохідної частини бюджету Белзької міської територіальної громади за результатами 6 місяців 2025 року. 

Відповідно до статей 98-100 Бюджетного кодексу України система бюджетного вирівнювання передбачає горизонтальне вирівнювання податкоспроможності територій залежно від рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одного жителя, шляхом передачі трансфертів.

З урахуванням прогнозу основних макроекономічних показників економічного та соціального розвитку країни, динаміки бази оподаткування, ефективності податкового адміністрування, загальні показники доходів бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки зростають.

 

  1. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу

 

Кошти, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) на 2026 рік – 5 500,0 тис. грн, на 2027 рік –  5 824,5 тис. грн, на  2028 рік – 12 133,2 тис. грн. Показники фінансування бюджету відображено в додатку 3 до цього Прогнозу.

Додаток 4 «Показники місцевого боргу» до Прогнозу та Додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу» до цього Прогнозу відсутні у зв’язку з відсутністю інформації для відображення в зазначених додатках до Прогнозу бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки.

Законом України від 16.01.2025 № 4225-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень», внесено зміни до Бюджетного кодексу України у частині здійснення публічних інвестицій, якими вдосконалено визначення, що стосуються публічних інвестицій, публічних інвестиційних проектів, програм публічних інвестицій, введено нові категорійні поняття такі як середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади, єдиний проектний портфель тощо.

Відповідно до статті 75.2 Бюджетного кодексу України обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на середньостроковий період визначається прогнозом бюджету Белзької міської територіальної громади.

Загальний обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) становить  на 2026р – 3 500,00 тис.грн, на 2027р – 3 706,5 тис.грн, на 2028р – 3 902,95 тис.грн  (Додаток 9 до цього Прогнозу).

 VІ . Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету

Основним  завданням  бюджетної політики     на      місцевому рівні на 2026-2028 роки залишатиметься забезпечення стабільності, результативності, стійкості та збалансованості бюджету Белзької міської територіальної громади, ефективне використання бюджетних коштів в умовах обмеженості бюджетних ресурсів.  Прогноз витрат складено на основі поданих головними розпорядниками бюджетних коштів пропозицій до прогнозу бюджету.

Під час складання прогнозних показників видаткової частини на 2026 - 2028 роки, в першочерговому порядку врахована потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються бюджетними установами, з урахуванням пріоритетності видатків, обґрунтованості витрат, що передбачає детальні розрахунки в межах граничних показників з урахуванням кількісних та вартісних факторів, які впливають на обсяг видатків у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах.

Фінансування видатків бюджету Белзької міської територіальної громади, міських цільових програм на період до 2028 року здійснюватиметься в рамках економії бюджетних коштів. В цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.

     Загальний обсяг видатків Прогнозу бюджету Белзької міської територіальної громади на середньостроковий період (з урахуванням обсягів субвенцій з державного бюджету) складає:

         Загальний фонд:

  • 2026 рік – 150 208,1 тис.грн (з урахуванням освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 45 708,1 тис.грн);
  • 2027 рік – 161 589,03 тис.грн (з урахуванням освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 49 317,3 тис.грн);
  • 2028 рік – 172 877,56 тис.грн (з урахуванням освітньої субвенції з державного бюджету у сумі 52 926,6 тис.грн)

Спеціальний фонд:

  • 2026 рік – 7 779,15 тис.грн;
  • 2027 рік – 8 238,12 тис.грн;
  • 2028 рік – 14 674,74 тис.грн

 

Резервний фонд на середньостроковий період пропонується встановити в розмірі:

у 2026 році – 700,00 тис.грн;

у 2027 році -  741,30 тис.грн;

у 2028 році -  780,58 тис.грн.

Граничні показники видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів наведено в додатку 6 до цього Прогнозу. Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування бюджету наведено в додатку 7 до цього Прогнозу.

 Пріоритетними  завданнями  розвитку галузей є:  

Державне управління

- забезпечення створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню місцевим самоврядуванням, утвореними установами та організаціями високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення власних і делегованих повноважень.

Освіта

Пріоритетними завданнями галузі на місцевому рівні буде:

забезпечення належного функціонування загальноосвітніх та дошкільних  закладів та інших закладів освіти;

 створення оптимальної мережі навчальних закладів, яка б реально враховувала освітні запити населення, забезпечувала ефективне використання фінансових та кадрових ресурсів;

 підвищення рівня позашкільної освіти;

створення сучасного освітнього середовища;

придбання обладнання та іншого устаткуванням для закладів загальної середньої освіти;

оновлення матеріально технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів, з залученням до фінансування бізнесу;

розвиток та підтримка системи роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю; посилення мовної, інформаційної, правової підготовки та військовопатріотичної підготовки учнів.

Основними результатами, яких планується досягти, є: підвищення якості результатів навчання учнів в загальноосвітніх школах; створення ефективної системи забезпечення розвитку дитини – представника покоління інформаційної епохи, формування соціально і фізично зрілої творчої особистості, громадянина України; покращення рівня позашкільної освіти; підготовка та виховання педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації навчального процесу, власного, творчого, безперервного професійного зростання; інноваційний розвиток освіти, що сприятиме зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу особистості.

 Охорона  здоров’я

  • підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо його доступності та якості;
  • забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами, а також створення сприятливих для здоров’я умов життєдіяльності цивільного населення, а також військовослужбовців
  • ефективне використання обмежених фінансових ресурсів.

 Соціальний захист та соціальне забезпечення

Пріоритетними напрямами у галузі залишатиметься посилення максимальної адресності, прозорості та наближеності надання відповідної соціальної послуги тим, хто її потребує, для підвищення ефективності використання бюджетних коштів та їх спрямування соціально вразливим верствам населення, всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя, підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, оптимізація їх соціального захисту, передусім тих, хто має дітей, оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, поліпшення якості надання соціальних послуг одиноким престарілим громадянам, інвалідам усіх категорій, сім’ям з дітьми, дітям-сиротам,  надання інших соціальних послуг населенню на території громади, підтримка ветеранів війни та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих захисників України, формування позитивного образу ветерана.

Основними результатами, яких планується досягти, є: підвищення якості надання соціальних послуг в установах соціального захисту та соціального забезпечення, забезпечення ефективної державної соціальної підтримки населення, підвищення рівня соціального захисту найбільш незахищених верств населення, підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.

 Культура і мистецтво

Головними пріоритетами у сфері духовного та культурного розвитку населення будуть відтворення, збереження та примноження культурних здобутків українського народу, виховання дітей та молоді на кращих національних традиціях та новітніх здобутках мистецької еліти, збереження і відтворення культурної спадщини, організація дозвілля населення через залучення аматорської творчості та участі у фестивальних заходах різного рівня, забезпечення збереження об’єктів культурної спадщини, забезпечення підвищення якості культурних послуг та доступу до них.

 Фізична культура і спорт

Головними завданнями у сфері фізичного розвитку є забезпечення розвитку всіх напрямів фізичної культури (фізичне виховання, масовий спорт, ін) та створення умов для регулярної рухової активності різних верств населення з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного,підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, набуття навичок здорового способу життя, зміцнення здоров’я нації та попередження захворювань.

 Житлово-комунальне господарство

Пріоритетними завданнями розвитку житлово-комунального господарства визначено:

 - підвищення якості надання житлово-комунальних послуг;

 - розвиток благоустрою в населених пунктах громади.

- забезпечення утримання в належному стані міських доріг;

- утримання в належному стані території міста;

- збереження та утримання на належному рівні зелених зон міста, кладовищ, світлофорних об’єктів, зони відпочинку, прибережної смуги, міських фонтанів;

- забезпечення функціонування системи вуличного освітлення.

 

VІІ. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами

 

 Обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету для бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026-2028 роки (базова дотація, освітня субвенція) передбачаються на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року №774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026-2028 роки», які відображені у додатку 10 до цього Прогнозу. Найбільшу питому вагу у обсязі міжбюджетних трансфертів займає освітня субвенція з державного бюджету.

           Міжбюджетні трансферти з державного бюджету складають: 

           Освітня субвенція з державного бюджету:

  • 2024р – 42 123,70 тис.грн;
  • 2025р – 27 838,50 тис.грн (січень-вересень);
  • 2026р – 45 708,10 тис.грн;
  • 2027р – 49 317,30 тис.грн;
  • 2028р – 52 926,60 тис.грн.

Базова дотація:

  • 2024р - 0,0 тис.грн;
  • 2025р - 7 122,5 тис.грн;
  • 2026р - 397,5 тис.грн;
  • 2027р -300,0 тис.грн;
  • 2028р  - 9 262,90 тис.грн

Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів відображено в додатку 10 до цього Прогнозу.

Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам на 2026-2028 роки Прогнозом бюджету не передбачено. Дані за 2024-2025 роки відображено в додатку 11 до цього Прогнозу.

 

VІІІ. Інші положення та показники прогнозу бюджету

 

    В прогнозі бюджету Белзької міської територіальної громади на 2026- 2028 роки наявні наступні додатки:

додаток 1 «Загальні показники бюджету»;

додаток 2 «Показники доходів бюджету»;

додаток 3 «Показники фінансування бюджету»;

додаток 4 «Показники місцевого боргу» у зв’язку з відсутністю показників не подається до Прогнозу;

додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу» у зв’язку з відсутністю показників не подається до Прогнозу;

 додаток 6 «Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів»;

 додаток 7 «Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету»;

 додаток 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету» у зв’язку з відсутністю показників не подається до прогнозу;

 додаток 9 «Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Белзької міської територіальної громади на 2026–2028роки»;

додаток 10 «Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів»;

додаток 11 «Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам».

 

 

 

Міський голова                                                                Оксана БЕРЕЗА

 

 

 

Номер рішення 105
Дата прийняття рішення 2025-08-26
Поширити: